Ex primátor Čadce, odkiaľ na to máte?

Autor: Vanda Tuchyňová | 2.11.2013 o 6:30 | (upravené 1.6.2014 o 9:19) Karma článku: 14,95 | Prečítané:  15969x

Po Čadci sa šíri šuškanda. Jozef Vražel,  bývalý šéf radnice,  postavil pri Rakovej benzínovú pumpu.  Poprosila som známeho, aby tam zašiel natankovať a doniesol mi účtenku. V hlavičke dokladu sa píše:  firma JTM s.r.o., Čadca, Matičné námestie.

 

Podľa obchodného registra a výšky vkladu v spoločnosti  by mal byť Jozef Vražel naozaj polovičný majiteľ firmy.

Hľadala som na internete, aký objem peňazí potrebuje investor na takýto projekt. Koľko stojí postavenie  benzínovej pumpy?  Presné sumy nemám. Jeden ekonomický časopis ale uvádza, že ide o niekoľko stotisíc EUR.

Jozef Vražel je poslancom Žilinského samosprávneho kraja, bývalý primátor okresného mesta. V obchodnom registri  figuruje v niekoľkých firmách. Dnes opäť kandiduje za poslanca do vyššieho územného celku.  Aj jeho bilboardy lemujú cestu do Čadce.

Ako novinárka som v minulosti Jozefovi Vraželovi venovala pomerne veľa času. Sledovala som jeho prácu i jeho ekonomické aktivity.  V jednej kauze, na ktorú si spomínam, Jozef Vražel nepriznával majetkovú účasť a podozrivé prepojenie, napriek  tomu, že kroky viedli  k jeho osobe. Písal o tom i denník SME.  Odkaz na článok.

http://www.sme.sk/c/4144737/v-cadci-zastavaju-namestie.html

Sme zvyknutí na to, že verejní činitelia vytrvalo zatĺkajú a snažia sa utajiť svoje ekonomické projekty. Všeobecne prevláda názor, že v mnohých prípadoch by nedokázali vydokladovať  vysoké objemy finančných investícií.

Jozef Vražel sa tento krát nehanbí za to, že sa rozhodol podnikať  aj ako „pumpár."  Pre mňa je to dobrý signál.  Človek by sa nemal skrývať s tým, čo robí,  tobôž ako verejný činiteľ.

Len jedno by sme chceli vedieť, pán Vražel.  Z akých peňazí a koľko?  Ak ste to naozaj vy, čo ste sa so spoločníkmi dali pri Rakovej na pumpárksu dráhu (a nemáte v obchodnom registri dvojníka), budem  čakať na vašu odpoveď, obratom ju rada zverejním. Aj pre vašich voličov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?