Milan Blaho: Kauza Váhostav skončila, veci sa dajú meniť len v politike

Autor: Vanda Tuchyňová | 19.6.2015 o 15:18 | Karma článku: 4,40 | Prečítané:  1339x

Ubehlo pol roka od vtedy, čo sa pár podnikateľov spojilo a začali sa biť za svoje záujmy v téme reštrukturalizácie firmy Váhostav.  Šesť mesiacov je preč, najväčšie súboje utíchli a je užitčné sa pozriieť naspäť.

Na konci roku 2014, keď  sa hromadili príbehy zúfalých živnostníkov o nezaplatených faktúrach,  len pár ľudí sa vtedy dokázalo vzprieť osudu a začalo sa brániť.

Keď som sa po prvý krát stretla s Milanom Blahom v Banskej Bystrici, cítila som z jeho strany obrovskú ochotu a siu zápasiť s osudom. Snaha o splatenie tisícových faktúr a pohľadávok, vytláčala v jeho motivácii konať - oveľa väčsia sila,  zúfalstvo, že  podnikatelia nemajú istotu a garantované práva,  ako sa brániť, keď im pred očami ničia  ich vlastnú firmu, zamestnancov neraz i rodinu.

Bezmocnosť bol najväčší fenomén, ktorý hýbal chlapmi dopredu a ktorý ich spojil proti molochovi celého systému. Podnikatelia  dobre vedeli, že to, čo sa deje, je obrovský podvod za asistencie štátnej moci, ktorá svojou nečinnosťou prilievala olej do ohňa.

Pamätám si vetu, ktorú predniesli viacerí  podnikatelia v  priestoroch nášho združenia. Toto sa nikdy nesmie zopakovať našim deťom. Bojujeme za nich, za istotu v podnikaní, ktorú nám zobrali.

Milan Blaho stál na čele podnikateľského odporu a ochoty niečo urobiť, neprizerať sa len tak. Ak niečo spolu s jeho kolegami vybojovali -  benefity  smerujú k väčšine poškodeným a to aj k tým, ktorí sa na veci len prizerali. A tých bolo oveľa viac -  oproti malej skupinke podnikateľov na barikádach.

Milana Blaha sme po všetkom tom zápase oslovili. Zaujímalo nás, ako vidí celé dianie s odstupom času. Sú s výsledkom toho, čo rozbehli podnikatelia spokojní. Získali zmenu systému a pravidiel, po ktorých volali ? Tu je krátke video:

 

 

www.protikorupcii.sk

 

 

Blog vznikol na základe podpory projektu          Strážca                    transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov. Bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu                    Strážca     transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je         Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý ústavný sudca Trimaj: Pri obštrukciách môže Kiska podať žalobu pre nečinnosť Danka

Všetko nasvedčuje tomu, že pri voľbe sudcov sa bude kalkulovať, hovorí.


Už ste čítali?