Radničné noviny primátora Igora Chomu zavádzajú Žilinčanov. Úmyselne ?

Autor: Vanda Tuchyňová | 12.3.2016 o 9:23 | (upravené 8.4.2016 o 8:44) Karma článku: 5,19 | Prečítané:  978x

Financovanie žilinských Radničných novín poslanci koncom minulého roka primátorovi Igorovi Chomovi stopli. Údajne pre neobjektívitu a jednosranné osočovanie poslancov. Radničné noviny vychádzajú ale ďalej. 

Verím, že vedenie mesta má pre verejnosť korektné vysvetlenie k tomu, z čoho Radničné  noviny vykrýva a chcem zároveň veriť, že mesto rešpektuje uznesenie zastupiteľstva. Zákaz financovania novín  z mestskej kasy.  

Ale nie o tom chcem uvažovať.

V 13. čisle Radničných novín autori uverejnili na zadnej strane nasledovný oznam:

Mestu Žilina bolo doručené vyjadrenie Okresnej prokuratúry v Žiline k podnetu, ktorý adresovalo OZ Proti korupcii. Podnet sa týkal autoumyvárne v mestskej časti Strážov, ktorá podľa OZ Proti korupcii nebola vybudovaná s  Územným plánom mesta Žilina. Vyjadrenie prokuratúry je: " podnet bol odložený bez prijatia opatrenia prokurátora."  Čím sa potvrdilo, že mesto ŽIlina konalo s územným plánom mesta a neporušilo žiadny zákon. 

Toľko z citácie. A teraz korektne.

Autori novín  zverejnili stanovisko prokurátora ku kauze autoumyvárky Strážov. Čo je v poriadku. V OZ Proti korupcii sa téme dlhšie venujeme. 

K citácii prokurátora o odložení podnetu noviny pridali rafinované konštatovanie.  Podľa nich zo stanoviska vyplýva, že mesto Žilina  konalo v súlade s územným plánom a neporušilo žiaden zákon.  

Takže takto.

Okrem toho, že ide o konštatovanie vecne a logicky nesprávne, je navyše zavádzajúce a klamlivé. Ak by totiž autori oznamu boli voči svojim čitateľom dôslední a korektní, museli by zverejniť i to, že prokurátor sa posudzovaniu meritu veci nevenoval  a teda nevydal opatrenie - a to z dôvodu premlčanosti dotknutej veci.   

Územné rozhodnutie, ktoré OZ Proti korupcii dalo preveriť je päť rokov staré. Z hľadiska zákona je stanovisko vydané v tomto kontexte premlčané.

 

Sú vizitkou primátora !

Autori Radničných  novín použili vlastný komentatívny a hodnotiaci výrok, ktorým zaviedli čitateľa  a širia nepravdu. Za otázku stojí, či tak urobili  úmyselne alebo z nevedomosti.  Tak či tak, sú v vizitkou primátora.

OZ Proti korupcii si naďalej stojí za tým, že územné rozhodnutie v súvislosti s autoumyvárkou v Strážove vydalo mesto v rozpore s územným plánom. Ak vedenie mesta na čele s primátorom neúnavne tvrdí opak, napriek tomu, že sú známe vyjadrenia žilinských architektov o rozpore stavby s územným plánom, tak musím konštatovať, že primátor nielen závádza ale i klame. 

Pridávam odborné stanovisko expertky v odbore urbanizmu a územného plánovania, autorizovanej architektky Ľudmily Priehodovej z  Banskej Bystrice. OZ Proti korupcii ju oficiálne požiadalo o vypracovanie odborného posudku k danej veci.

Ľudmila Priehodová expilicitne v dokumente konštatuje, že stavba je v rozpore s  územým plánom mesta.

 

 

www.protikorupcii.sk

   

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?