Radničné noviny primátora Igora Chomu zavádzajú Žilinčanov. Úmyselne ?

Autor: Vanda Tuchyňová | 12.3.2016 o 9:23 | (upravené 8.4.2016 o 8:44) Karma článku: 5,11 | Prečítané:  830x

Financovanie žilinských Radničných novín poslanci koncom minulého roka primátorovi Igorovi Chomovi stopli. Údajne pre neobjektívitu a jednosranné osočovanie poslancov. Radničné noviny vychádzajú ale ďalej. 

Verím, že vedenie mesta má pre verejnosť korektné vysvetlenie k tomu, z čoho Radničné  noviny vykrýva a chcem zároveň veriť, že mesto rešpektuje uznesenie zastupiteľstva. Zákaz financovania novín  z mestskej kasy.  

Ale nie o tom chcem uvažovať.

V 13. čisle Radničných novín autori uverejnili na zadnej strane nasledovný oznam:

Mestu Žilina bolo doručené vyjadrenie Okresnej prokuratúry v Žiline k podnetu, ktorý adresovalo OZ Proti korupcii. Podnet sa týkal autoumyvárne v mestskej časti Strážov, ktorá podľa OZ Proti korupcii nebola vybudovaná s  Územným plánom mesta Žilina. Vyjadrenie prokuratúry je: " podnet bol odložený bez prijatia opatrenia prokurátora."  Čím sa potvrdilo, že mesto ŽIlina konalo s územným plánom mesta a neporušilo žiadny zákon. 

Toľko z citácie. A teraz korektne.

Autori novín  zverejnili stanovisko prokurátora ku kauze autoumyvárky Strážov. Čo je v poriadku. V OZ Proti korupcii sa téme dlhšie venujeme. 

K citácii prokurátora o odložení podnetu noviny pridali rafinované konštatovanie.  Podľa nich zo stanoviska vyplýva, že mesto Žilina  konalo v súlade s územným plánom a neporušilo žiaden zákon.  

Takže takto.

Okrem toho, že ide o konštatovanie vecne a logicky nesprávne, je navyše zavádzajúce a klamlivé. Ak by totiž autori oznamu boli voči svojim čitateľom dôslední a korektní, museli by zverejniť i to, že prokurátor sa posudzovaniu meritu veci nevenoval  a teda nevydal opatrenie - a to z dôvodu premlčanosti dotknutej veci.   

Územné rozhodnutie, ktoré OZ Proti korupcii dalo preveriť je päť rokov staré. Z hľadiska zákona je stanovisko vydané v tomto kontexte premlčané.

 

Sú vizitkou primátora !

Autori Radničných  novín použili vlastný komentatívny a hodnotiaci výrok, ktorým zaviedli čitateľa  a širia nepravdu. Za otázku stojí, či tak urobili  úmyselne alebo z nevedomosti.  Tak či tak, sú v vizitkou primátora.

OZ Proti korupcii si naďalej stojí za tým, že územné rozhodnutie v súvislosti s autoumyvárkou v Strážove vydalo mesto v rozpore s územným plánom. Ak vedenie mesta na čele s primátorom neúnavne tvrdí opak, napriek tomu, že sú známe vyjadrenia žilinských architektov o rozpore stavby s územným plánom, tak musím konštatovať, že primátor nielen závádza ale i klame. 

Pridávam odborné stanovisko expertky v odbore urbanizmu a územného plánovania, autorizovanej architektky Ľudmily Priehodovej z  Banskej Bystrice. OZ Proti korupcii ju oficiálne požiadalo o vypracovanie odborného posudku k danej veci.

Ľudmila Priehodová expilicitne v dokumente konštatuje, že stavba je v rozpore s  územým plánom mesta.

 

 

www.protikorupcii.sk

   

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?