Poslanec čelí útokom za to, že kontroloval nákup limuzíny pre žilinského primátora

Autor: Vanda Tuchyňová | 3.10.2016 o 21:37 | (upravené 4.10.2016 o 7:59) Karma článku: 10,19 | Prečítané:  3559x

Môj kolega Ľubomír Bechný z OZ Proti korupcii je zároveň  mestským  poslancom. Vedenie radnice prichytil pri  podozrivom  nákupe primátorského autíčka a teraz čelí zvláštynm peripetiám a obvineniam. 

 

Ľubo urobil dobrí prácu.  Splnil si povinosť poslanca, keď zistil, že primátor veselo nakupuje dopredu vybraný typ limuzíny za 80 tisíc Eur. Postupne začal zverejňovať  svoje  zistenia a ukázalo sa, že tak ušetril mestu nemalé peniaze.

( Viac o nákupe nájdete v nasledujúcom článku: https://dennikn.sk/blog/pluvanec-do-tvare-vsetkym-zilincanom/) 

Aj keď radnica zaplatila za auto nekresťanskú sumu a nepodarilo sa primátora  odlákať od  drahej (pre bežného človeka) nepochopiteľnej  investície, Ľubomír Bechný sa za zachoval verejnoprávne.

Za to dnes v zastupiteľstve prijíma útoky od  poslanca Jána Pučeka. Obviňuje ho z toho, že v OZ Proti korupcii berie mesačne 250 Eur z grantovým peňazí mesta.

Nie žeby išlo o výplatu, za ktorú by sa našinec musel prepadnúť od hanby, ale  poslanec Puček  nášmu kolegovi na verejných fórach takéto peniaze vyhadzuje na oči. Poslanec zároveň požaduje finančnú kontrolu v OZ Proti korupcii, dôvody prečo, tak žiada, neuvádza.   

 

 

Ľubomír Bechný šliapol na otlak radnice a tá využíva služby inak horlivého verejného zástupcu a bojovníka požiadaviek obyvateľov prímestských častí, aby zúfalo útočil a tak trošku komicky propagoval prácu nášho združenia. 

 

Milý pán poslanec Puček,

Ľubomír Bechný za svoju aktivitu  v OZ Proti korupcii neberie žiadnu odmenu, už vôbec nie z mestských peňazí,  naopak, posiela na účeť združenia pravidelný členský príspevok.

OZ Proti korupcii získalo dva granty od mesta. Jeden na projekt "Herci proti korupcii," druhý v rámci inštitucionálnej podpory na nájom priestorov. Ani z jedného grantu nesmerujú peniaze na výplaty alebo odmeny kohokoľvek z členov združenia (aj keby na tom nebolo nič zlé).  

Vyúčtovanie máme povinnosť odovzdať do 14. novembra 2016, a tak aj urobíme. Určite bude možné pre poslancov do dokladov nahliadnuť.

Granty zo žilinskej radnice sme získali v rámci oficiálnej grantovej výzvy mesta, do ktorej sa zapojili desiatky združení a organizácii v Žiline. 

Za podporu z mesta sme vďační, radnica si však prostredníctvom nej, domnievam sa, nekupovala naše duše, ani oddanosť. V zmluve o grante je aspoň úplne iný predmet plnenia. 

Granty mesta nie sú súkromným zdrojom primátora Igora Chomu, ale verejný dotačný systém. Peniaze neprideľuje Igor Choma z vlastnej peňaženky či z vlastného účtu, ale nezávislé komisie ich rozdeľujú zo zdrojov mestských príjmov, na základe vyhodnotenia predložených projektov.

Ľubomír Bechný odviedol dobre svoju prácu ako poslanec. Kontroloval nákup z verejných zdojov. A urobil dobrý výsledok. Dúfam, že tak bude pokračovať aj v budúcnosti. Bez ohľadu na to, či naše združenie získa či nezíska mestské peniaze !!! 

 

predsedníčka OZ Proti korupcii

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?