Poslanec čelí útokom za to, že kontroloval nákup limuzíny pre žilinského primátora

Autor: Vanda Tuchyňová | 3.10.2016 o 21:37 | (upravené 4.10.2016 o 7:59) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  3287x

Môj kolega Ľubomír Bechný z OZ Proti korupcii je zároveň  mestským  poslancom. Vedenie radnice prichytil pri  podozrivom  nákupe primátorského autíčka a teraz čelí zvláštynm peripetiám a obvineniam. 

 

Ľubo urobil dobrí prácu.  Splnil si povinosť poslanca, keď zistil, že primátor veselo nakupuje dopredu vybraný typ limuzíny za 80 tisíc Eur. Postupne začal zverejňovať  svoje  zistenia a ukázalo sa, že tak ušetril mestu nemalé peniaze.

( Viac o nákupe nájdete v nasledujúcom článku: https://dennikn.sk/blog/pluvanec-do-tvare-vsetkym-zilincanom/) 

Aj keď radnica zaplatila za auto nekresťanskú sumu a nepodarilo sa primátora  odlákať od  drahej (pre bežného človeka) nepochopiteľnej  investície, Ľubomír Bechný sa za zachoval verejnoprávne.

Za to dnes v zastupiteľstve prijíma útoky od  poslanca Jána Pučeka. Obviňuje ho z toho, že v OZ Proti korupcii berie mesačne 250 Eur z grantovým peňazí mesta.

Nie žeby išlo o výplatu, za ktorú by sa našinec musel prepadnúť od hanby, ale  poslanec Puček  nášmu kolegovi na verejných fórach takéto peniaze vyhadzuje na oči. Poslanec zároveň požaduje finančnú kontrolu v OZ Proti korupcii, dôvody prečo, tak žiada, neuvádza.   

 

 

Ľubomír Bechný šliapol na otlak radnice a tá využíva služby inak horlivého verejného zástupcu a bojovníka požiadaviek obyvateľov prímestských častí, aby zúfalo útočil a tak trošku komicky propagoval prácu nášho združenia. 

 

Milý pán poslanec Puček,

Ľubomír Bechný za svoju aktivitu  v OZ Proti korupcii neberie žiadnu odmenu, už vôbec nie z mestských peňazí,  naopak, posiela na účeť združenia pravidelný členský príspevok.

OZ Proti korupcii získalo dva granty od mesta. Jeden na projekt "Herci proti korupcii," druhý v rámci inštitucionálnej podpory na nájom priestorov. Ani z jedného grantu nesmerujú peniaze na výplaty alebo odmeny kohokoľvek z členov združenia (aj keby na tom nebolo nič zlé).  

Vyúčtovanie máme povinnosť odovzdať do 14. novembra 2016, a tak aj urobíme. Určite bude možné pre poslancov do dokladov nahliadnuť.

Granty zo žilinskej radnice sme získali v rámci oficiálnej grantovej výzvy mesta, do ktorej sa zapojili desiatky združení a organizácii v Žiline. 

Za podporu z mesta sme vďační, radnica si však prostredníctvom nej, domnievam sa, nekupovala naše duše, ani oddanosť. V zmluve o grante je aspoň úplne iný predmet plnenia. 

Granty mesta nie sú súkromným zdrojom primátora Igora Chomu, ale verejný dotačný systém. Peniaze neprideľuje Igor Choma z vlastnej peňaženky či z vlastného účtu, ale nezávislé komisie ich rozdeľujú zo zdrojov mestských príjmov, na základe vyhodnotenia predložených projektov.

Ľubomír Bechný odviedol dobre svoju prácu ako poslanec. Kontroloval nákup z verejných zdojov. A urobil dobrý výsledok. Dúfam, že tak bude pokračovať aj v budúcnosti. Bez ohľadu na to, či naše združenie získa či nezíska mestské peniaze !!! 

 

predsedníčka OZ Proti korupcii

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?