Žilinská univerzita sa vzdala kvalitných ľudí, obratom siahla po nich Bratislava

Autor: Vanda Tuchyňová | 16.10.2017 o 1:25 | (upravené 16.10.2017 o 14:24) Karma článku: 5,68 | Prečítané:  2868x

Osem špičkových pedagógov Žilinskej univerzity Katedry mediamatiky, medzi nimi i bývalí garanti štúdia, opustili brány Žilinskej univerzity bez toho, aby po nich čo len pes štekol. 

Kým sa Žilinská univerzita  bez veľkých výčitiek zbavila skúsených a nadaných učiteľov, nechala ich bez odporu odísť, v nejednom prípade nevypísala výberové konanie na ich miesta - Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta Ekonomických a sociálnych vied po nich natiahla ruky "ako za udeným." 

Päť z nich prijala do pracovného pomeru, zatiaľ ako vedeckých pracovníkov, aby už o pár mesiacov mohla rozbehnúť na  novorozvíjjajúcej sa fakulte odbor mediamatika, teda ten, ktorý pred rokmi zakladali Žilinčania  na Žilinskej univerzite. 

Bratislavská fakulta teraz  čaká na uznanie štúdia akreditačnou komisiou a ak všetko dobre dopadne, v letnom semestri chce prijať prvých študentov na pracovisku v Martine v priestoroch lekárskej fakulty.

Čo Vás naučia na mediamatike?

Napríklad i to, ako čo najlepšie a najefektívnejšie odkomunikovať Vás podnikateľský zámer, nejakú zaujímavú myšlienku a to pri využití  najnovších trendov v oblasti informačných technológii. Získate zručnosti efektívnej práce s textom, prácu s vizuálnymi, multimédiálnymi,sociálnymi informáciami.

Mladí mediamatici oplakávajú svojich pedagógov

Pre žilinských študentov to ale znamená, že už tohtoročný zimný semester mediamatiky  budú musieť zvládnuť v nových pomeroch,  bez ich obľúbených pedagógov, za ktorých sa mesiace bili, štrajkovali a za ktorými, podľa všetkého, sú ochotní zo Žiliny odísť, aj na úkor zmeny univerzity. 

Ukázala to akcia  - spoločné stretnutie (už bývalých) pedagógov  a študentov na Stanici Záriečie v Žiline, kde dali  študenti jednotne a hlasno najavo, že odchod pedagógov je pre nich veľkou stratou. 

Na stretnutí sa študenti  žilinskej mediamatiky okrem iného dozvedeli, že ich obľúbení pedagógiovia odišli  zo Žilinskej univerzity  pre neprokonateľné prekážky a konfliktty s vedením fakulty humanitných vied a že zakladajú mediamatiku na konkurenčnej pôde.

Dekanka vycestovala za študetmi 200 kilometrov

Lucia Mokrá je dekankou mladej Fakulty Ekonomických a sociálnych vied na  UK v Bratislave. Vo voľnom čase sadla do auta a namierila si to na sever Slovenska, aby  mohla žilinským študentom  osobne vysvetliť novovzniknutú  situácii a objasniť ďalšie plány v oblasti   možností štúdia mediamatiky na bratislavskej fakulte. V prípade úspešnej akreditácie ponúka možnosť prestupu. 

OZ Proti korupcii sa o pomery na Katedre mediamatiky v Žiline už dlhšie zaujíma. Jednou z vecí pre ktorú pedagógovia  z katedry mediamatiky burcovali verejnosť  i študentov svojimi protestnými  vyhláseniami, boli  totiž i verejné zdroje, ktoré podľa nich nie sú vynakladané na fakulte korektne. K téme sme zorganizovali verejnú diskusiu, ktorej záznam si môžete pozrieť  v odkaze na súvisiace články.

Prioritne Vám ale v tejto chvíli chceme ponúknuť 12 minútový  video - materiál, s výpoveďami pedagógov a študentov, ktorých  sme v týchto dňoch natočili na stretnutí  na staničke Záriečie v Žiline. Ostrosť a kvalita obrazu síce nie je silnou stránkou formátu, obsah ale  môže  pomôcť  dokresliť kolorit "žilinskej mediamatiky" ako zahambujúcej témy Žilinskej univerzity.

 

 

www.protikorupcii.sk

Blog vznikol vďaka projektu "Veľké straty v malých samosprávach" podporený sumou 10.500,- Eur  Nadáciou Pontis v rámi Fondu pre Transparentné Slovensko

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koalícia sa na Kollárovi pohádala, extrémisti tlieskali

Za odchod Kollára hlasovalo päť poslancov.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kollár nedostal dôveru, nech ide

Keď sa poslanec Pčolinský pomýli, tak aj utrafí.

Komentár Viktora Kiššimona

Futbal bez takých prežije

Hanbou Slovana sú funkcionári a tvrdé jadro.


Už ste čítali?