Žilinská univerzita sa vzdala kvalitných ľudí, obratom siahla po nich Bratislava

Autor: Vanda Tuchyňová | 16.10.2017 o 1:25 | (upravené 16.10.2017 o 14:24) Karma článku: 5,68 | Prečítané:  2902x

Osem špičkových pedagógov Žilinskej univerzity Katedry mediamatiky, medzi nimi i bývalí garanti štúdia, opustili brány Žilinskej univerzity bez toho, aby po nich čo len pes štekol. 

Kým sa Žilinská univerzita  bez veľkých výčitiek zbavila skúsených a nadaných učiteľov, nechala ich bez odporu odísť, v nejednom prípade nevypísala výberové konanie na ich miesta - Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta Ekonomických a sociálnych vied po nich natiahla ruky "ako za udeným." 

Päť z nich prijala do pracovného pomeru, zatiaľ ako vedeckých pracovníkov, aby už o pár mesiacov mohla rozbehnúť na  novorozvíjjajúcej sa fakulte odbor mediamatika, teda ten, ktorý pred rokmi zakladali Žilinčania  na Žilinskej univerzite. 

Bratislavská fakulta teraz  čaká na uznanie štúdia akreditačnou komisiou a ak všetko dobre dopadne, v letnom semestri chce prijať prvých študentov na pracovisku v Martine v priestoroch lekárskej fakulty.

Čo Vás naučia na mediamatike?

Napríklad i to, ako čo najlepšie a najefektívnejšie odkomunikovať Vás podnikateľský zámer, nejakú zaujímavú myšlienku a to pri využití  najnovších trendov v oblasti informačných technológii. Získate zručnosti efektívnej práce s textom, prácu s vizuálnymi, multimédiálnymi,sociálnymi informáciami.

Mladí mediamatici oplakávajú svojich pedagógov

Pre žilinských študentov to ale znamená, že už tohtoročný zimný semester mediamatiky  budú musieť zvládnuť v nových pomeroch,  bez ich obľúbených pedagógov, za ktorých sa mesiace bili, štrajkovali a za ktorými, podľa všetkého, sú ochotní zo Žiliny odísť, aj na úkor zmeny univerzity. 

Ukázala to akcia  - spoločné stretnutie (už bývalých) pedagógov  a študentov na Stanici Záriečie v Žiline, kde dali  študenti jednotne a hlasno najavo, že odchod pedagógov je pre nich veľkou stratou. 

Na stretnutí sa študenti  žilinskej mediamatiky okrem iného dozvedeli, že ich obľúbení pedagógiovia odišli  zo Žilinskej univerzity  pre neprokonateľné prekážky a konfliktty s vedením fakulty humanitných vied a že zakladajú mediamatiku na konkurenčnej pôde.

Dekanka vycestovala za študetmi 200 kilometrov

Lucia Mokrá je dekankou mladej Fakulty Ekonomických a sociálnych vied na  UK v Bratislave. Vo voľnom čase sadla do auta a namierila si to na sever Slovenska, aby  mohla žilinským študentom  osobne vysvetliť novovzniknutú  situácii a objasniť ďalšie plány v oblasti   možností štúdia mediamatiky na bratislavskej fakulte. V prípade úspešnej akreditácie ponúka možnosť prestupu. 

OZ Proti korupcii sa o pomery na Katedre mediamatiky v Žiline už dlhšie zaujíma. Jednou z vecí pre ktorú pedagógovia  z katedry mediamatiky burcovali verejnosť  i študentov svojimi protestnými  vyhláseniami, boli  totiž i verejné zdroje, ktoré podľa nich nie sú vynakladané na fakulte korektne. K téme sme zorganizovali verejnú diskusiu, ktorej záznam si môžete pozrieť  v odkaze na súvisiace články.

Prioritne Vám ale v tejto chvíli chceme ponúknuť 12 minútový  video - materiál, s výpoveďami pedagógov a študentov, ktorých  sme v týchto dňoch natočili na stretnutí  na staničke Záriečie v Žiline. Ostrosť a kvalita obrazu síce nie je silnou stránkou formátu, obsah ale  môže  pomôcť  dokresliť kolorit "žilinskej mediamatiky" ako zahambujúcej témy Žilinskej univerzity.

 

 

www.protikorupcii.sk

Blog vznikol vďaka projektu "Veľké straty v malých samosprávach" podporený sumou 10.500,- Eur  Nadáciou Pontis v rámi Fondu pre Transparentné Slovensko

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Cynická obluda

Zlý Riško a dobrý Števko

Keď máš šéfa, čo ti hrozne vynadá absolútne za čokoľvek, zatiaľ čo tvojmu kolegovi prejde úplne všetko.


Už ste čítali?