Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Milión pre právnikov. Žilinčania majú platiť za to, čo mesto nepotrebuje ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

to že zľava na 360 tis €

platila iba jeden deň je pre mňa novinka. No comment
Sukupčák
 

aby nedošlo ku omylu

tú poznámku o platnosti zľavy len 1 deň som samozrejme myslel ironicky, pretože to čo tvrdila pani Tuchyňová je obchodný nezmysel ale hlavne vyvoláva u menej znalých až lacné pobúrenie. Preto súhlasím, že je to manipulácia s verejnou mienkou, žiaľ poľutovania hodná. Škoda pani Tuchyňová.
Základnú chybu, ktorú robia Tuchyňová a Šuteková je presvedčenie, že nezákonnosť a korupcia, ktorú napáchal Slota sa dá dnes po rokoch bezozvyšku napraviť, nedá sa!
Primátor môže vybojovať z minulých Slotových bitiek (tiež pitiek) len podľa možnosti najviac z toho čo zostalo a pozbierať ranených, ak sa vyjadrím vojenskou terminológiou. Niektorí poslanci, ktorí sa prihlásením k jeho volebnému programu "vyviezli" do zastupiteľstva teraz nielen, že ho nepodporia, ale ešte aj zneužívajú tému na seba prezentáciu spravodlivých. Pritom je to len ich neschopnosť urobiť niečo už za éry Chomu alebo skôr.
Čo ma ale zaráža najviac je, že nevedia predložiť žiadne iné a hlavne lepšie riešenie.
 

Vážený p. Sukupčák

Z Vášho textu sa dá dedukovať, že rezignujete na zákonne a legitímne postupy ( .... že nezákonnosť a korupcia, ktorú napáchal Slota sa dá dnes po rokoch bezo zvyšku napraviť, nedá sa! ... ). V tejto veci sa zásadne mýlite - odstraňovanie NEZÁKONNOSTI NEZÁKONNÝMI PROSTREIDKAMI je absolútne neprípustné. Je to cesta do pekla rozvratu občianskej spoločnosti. V tomto kontexte sa zdá že p. Tuchyňová a p. Šuteková sú omnoho ďalej v správnosti postupu ako Vami podporovaný primátor Peter Fiabáne a určite si nezaslúžia osočovanie ku ktorému sa primátor Fiabáne v posledných statusoch k tejto téme uchyľuje.

A teraz k veci : Predmetu sporu je zmluva s advokátskou kanceláriou, ktorú úplne oprávnene poslanci kritizujú. Tá zmluva je zjavne uzatvorená v rozpore s ustanoveniami zákona 343/2015 Z. z. Zákon o verejnom obstarávaní. Nakoľko sa nejedná o sporovú agendu pred súdom, bolo Mesto Žilina povinné postupovať ako verejný obstarávateľ verejnou súťažou, čo sa však nestalo. Mesto v tejto veci zjavne porušilo zákon. Dá sa predpokladať, že niekto podá alebo už podal podnet na ÚVO na preskúmanie tejto veci. Výsledkom bude s vysokou pravdepodobnosťou pokuta pre Mesto Žilina za nedodržanie zákonných postupov, t.j. ďalšie náklady, ktoré zaplatia obyvatelia mesta Žilina. Existuje však odôvodnená obava, že uzatvorením dohody s kontroverzným sýrsko-slovenským "podnikateľom" môže vedenie Mesta Žilina spáchať omnoho väčšie - ŠKODY na spoločnom majetku občanov Mesta Žilina.
A samozrejme existuje lepšie riešenie ako táto "KONTROVERZNÁ DOHODA FIABANEHO s TRABELSSIM" a verím, že sa k nemu postupne a zákonnou cestou dopracujeme.
V tejto situácii by mali všetci aktéri dôsledne zvažovať svoje kroky a orientovať ich tak aby si plnili svoje povinnosti, a to v prípade verejných činiteľov Mesta Žilina je zodpovednosť za rozvoj a majetok mesta Žilina. A to p. Šuteková ako poslankyňa robí a p. Fiabáne ako primátor nerobí !
 

Vážený pán číslo 933236

na rozdiel od vás sa nebojím podpísať (keď treba vlastným menom). Ja si za svojimi názormi stojím a viem ich aj obhájiť.
Ale k veci: žiaľ niektoré trestné veci sa naozaj odstrániť nedajú. Ja som si zákony nevymyslel a nedal som do nich napríklad premlčacie lehoty. Ja som neschválil zákony, ktoré umožňujú vytunelovať vlastnú firmu a tým zabrániť aby mesto dostalo od parkovacej spoločnosti to čo mu patrí, zákony umožňujú aby človek, ktorý okradol svojich obchodných partnerov im nemusel takmer nič vrátiť, pretože je tu zákon o teštruktualizácii, atď, atď. Takže ma tu neobviňujte, že z rozvratu spoločnosti. To robí hlavne dnešná vládna garnitúra. Za každého hovoria činy a nie populistické táranie. Poprosím vás preto pozrite sa predtým na moje celoživotné výsledky a spýtajte sa mojich obchodných partnerov ako sa v biznise správam, ako napíšete takýto povrchný názor.
 
Hodnoť

Reakcia

Pani Tuchyňová,

V Žiline som prežil veľkú časť svojho života a zažil som všetkých porevolučných primátorov. Ani jeden z nich nebol tak otvorený, ako pán Fiabáne. A keď bol ochotný stretnúť sa so mnou, určite bude ochotný stretnúť sa aj s Vami, či s poslankyňou Šutekovou. Pani Šutekovú si veľmi vážim a som si vedomý, že urobila pre mesto veľa. Bola jednou z organizátoriek Modlitieb za mesto a aj tejto aktivite vďačíme za to, že máme kresťanskú županku. Pani Šuteková má možnosť vyjadriť sa k mnohým veciam či už na župe alebo na radnici - z tohoto pohľadu je ozaj veľmi zvláštne, že jej tieto veci začali prekážať až pár dní pred voľbami (v ktorých sama kandiduje) a že to musí riešiť nie diskusiou so zainteresovanými, ale blogom. Mimochodom - jej prvým.

Ako som spomínal - máme primátora, ktorý sa nezatvára pred ľuďmi. Netvrdím, že je dokonalý, ale je dôvod, prečo robí veci tak, ako ich robí. Je ochotný o tom diskutovať - tak to využite predtým, ako začnete chrliť jedovaté sliny.
 
Hodnoť

Vanda dovol mi reagovat.

Podobne ako včera Mirka Šuteková, nepíšeš pravdu a zámerne vo svojom článku vynechávaš veci, ktoré sme si osobne aj verejne viackrát vysvetlili. Je mi to ľúto, pretože tak ako s Mirkou, aj s tebou som o týchto veciach hovoril otvorene, vysvetľoval veľmi jasne a racionálne, prečo postupujeme tak ako postupujeme a kde sa vo svojich argumentoch mýlite. Napriek tomu, tie mylné argumenty v tvojom texte zaznievajú znova a po vysvetleniach, ktoré sme vám ja, kolegovia a advokáti dali – ani stopa. Lebo sa vám to nehodí do krámu, OK, budem sa s tým musieť vyrovnať, ale teraz vecne:

1. Priamo v titulke uvádzaš nepravdu. To, že dodatok bol časovo ohraničený nič nemení na tom, že strop odmeny právnikom pri takto nastavenej dohode o vyrovnaní je a bude 300 000 + DPH. Stačilo sa opýtať.

2. Spochybňuješ výber kancelárie napriamo, vraj „všetko nasvedčuje, že došlo k porušeniu zákona.“ Naozaj vôbec nič tomu nenasvedčuje. Presne tak isto postupoval Matúš Vallo v Bratislave s kanceláriou TaylorWessing, Mesto Košice s kanceláriou AK Havel a – čuduj sa svete, tak isto ako my postupovala aj žilinská VUC, v prípade SAD (tiež G. Trabelssie) . Prečo si vtedy nebila na poplach? Pretože tento postup je úplne v poriadku, pretože sme všetci postupovali zákonne.

3. Píšeš o neexistujúcej, „ústnej“ analýze za 25 000 EUR. Ona samozrejme existuje aj písomne, ale prečo mesto túto písomnú analýzu/prezentáciu od právnikov nechce inak ako ústne? Pretože v tom momente, ako mesto dostane takýto dokument písomne, si ktokoľvek (vrátane Georgia Trabelssieho osobne) môže tento dokument od mesta vypýtať na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. A celú našu stratégiu a taktiku majú ako na podnose a sme v háji.

Ja ťa chápem Vanda, si skalopevne presvedčená, že akákoľvek snaha o mimosúdne vyrovnanie s GT je amorálne a nesprávne. Ale ak v mene tohto presvečenia zatvárač oči pred pravdou, vynechávaš fakty, ktoré sa ti nehodia a manipuluješ verejnú mienku, tak to je veľký problém a s novinárčinou to nemá nič spoločné.
Naopak ja ako zodpovedný štatutár mesta musím vyhodnotiť všetky možnosti, a ak mimosúdou dohodou vie mesto dosiahnuť najlepší výsledok za aktuálnych podmienok, je mojou POVINNOSŤOU touto cestou ísť.

Na záver, pozývam čitateľov tohto článku, ktorí majú pochybnosti o našich úmysloch, alebo správnosti nami navrhovaného riešenia, na verejné stretnutie k tejto téme, ktorého miesto aj čas čoskoro oznámime. Prítomní budú aj mimožilinskí odborníci a všetky otázky, pochybnosti a rozličné interpretácie návrhu zmluvy sa budú môcť konfrontovať. Verím, že si spravíte vlastný, objektívny názor, budem sa tešiť na vašu účasť.
 

Pan primator

precitala so si so zaujmom pozorne tvoju reakciu. Myslim, ze bolo povedane vsetko, ponuknute dostatok argumentov z oboch stran. Ostatne nechavam na verejnosti ..
 


Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 94
 2. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 76
 3. Ján Šeďo: Ešte niekto pochybuje o nutnosti výmeny predsedu vlády ? 60
 4. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 50
 5. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 44
 6. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 39
 7. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 39
 8. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ? 36
 9. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 35
 10. Lucia Livschitz Kollárová: Moji zaočkovaní svokrovci, suseda bojujúca o život a môj mŕtvy otec 34

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 2. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 3. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie
 4. Peter Biščo: Čo politik to švindler, čo švindler to politik.
 5. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ?
 6. Martin Krištoff: Lagardeová sa drží sa výhľadov oživenia
 7. Štefan Vidlár: Chaos boys
 8. Július Kovács: Celoplošné testovania jediná cesta ako sa učinne brániť coronavírusu. Video
 9. Miriam Studeničová: Ľudia nevedia čo chcú!
 10. Július Kovács: Jozef Brheľ zabudnutý oligarcha Mečiara a jeden zo zakladateľov Smeru


Už ste čítali?